Genç Mustafa Kemal

Genç Mustafa Kemal

Author: Yalın Alpay, Barış Keşoğlu

Format: Hardcover

Pages: 124

ISBN: 9786053112907

Language: Turkish

Publisher: Genç Destek

Release Date: September 01, 2017

Description du Livre

Genç Harbiyeli Mustafa Kemal’in okuyan, araştıran ve sorgulayan zihni gelişiyor.

Bir yandan da eylemlerin içinde...

Yalın Alpay’ın kaleme aldığı, Barış Keşoğlu’nun çizgileriyle hayat verdiği GENÇ MUSTAFA KEMAL adlı bu kitap, bir düşünce adamının oluşumunun ve ilk başkaldırışının öyküsü…

Bir liderin düşüncelerinin ilk filizlenişi, hapse ilk düşüşü ve idamdan kurtuluşu...

“Elinizdeki kitap resimli bir Mustafa Kemal biyografisinin çok daha ötesine geçiyor. Gençler, yetişkinler ve özellikle de aydınlar için tasarlanmış. Her üç okuyucu tipi için de farklı bilgiler, yorumlar ve eleştiriler içeriyor. Üç okuyucuya aynı anda hitap etmeyi ve Mustafa Kemal’i bir insan olarak yeniden gözlerimizin önüne sermeyi başarıyor. Anlatılmayanı anlatan, sıra dışı bir çalışma.”
-Yard. Doç. Dr. Yavuz Selim Karakışla Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü-

“GENÇ MUSTAFA KEMAL, Atatürk’ün çocukluğunun anlatıldığı bir kitap değil sadece. 30 yıl sonra bir ulusun, coğrafyanın yazgısını değiştirecek bir zekânın doğumu ve şekillenmesine tanıklık ediyorsunuz GENÇ MUSTAFA KEMAL’in satırlarında.

O, Harp Okulu’nun saklı odalarında arkadaşlarını bir ‘fikir’ etrafında örgütleyeceği gazeteyi hazırlarken, siz kapıda gözcülük yapıyorsunuz. Örselendiği ve başının eğildiği anların hemen sonrasında oluşan isyan ve kararlılıkla tanışıyorsunuz.

Bu zekânın, daha sonra en bulanık gökyüzünün altında dahi aydınlığa attığı keskin adımları bilenler olarak, karakterin kaynağıyla buluşmanın gururu kazınıyor zihninize.

Öyle ya, doğduğu topraklarla birlikte yitirilen bir çocukluğun, her adımı sanki önceden tasarlanmış uzun ve çetin yolunun başında Genç Mustafa Kemal ile birliktesiniz. Tarihin takviminde ‘az sonra’ bir büyük devrimci olacağı, Mustafa Kemal olacağı yolun en başında. O zaman, bu uzun yürüyüşe çıkmaya hazır mısınız? Yeniden...”
-Av. Ersan Barkın-

Commentaires
Blanchefle Morneau
Enfin, je reçois cet ebook, merci pour tous ces miracles de Noël que je peux obtenir maintenant!
Alphonse Ratté
Je tiens à vous remercier personnellement pour vos livres exceptionnels. C’est vraiment merveilleux.
Émilie Aucoin
Mes amis sont tellement fous qu’ils ne savent pas comment j’ai tous les ebook de haute qualité qu’ils n’ont pas!
Andrée Bédard
Je vous recommanderai à mes collègues. Leur miracle de Noël est les livres les plus précieux que nous ayons jamais achetés. Je serais perdu sans ça. Je suis complète ment époustouflé.
Gradasso Martel
Leur Miracle de Noel était le meilleur livre que j’ai jamais acheter. Leur Miracle de Noel a fait exactement ce que tu as dit qu’il faisait.